חובה ליידע את משרד המס על חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ

אתר אינטרנט

לנישומים ולמשלם חובות רבות כלפי משרדי המס. אחד מהם הוא חובת יידוע לשכת המס על חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ. זו חובה שנישומים שוכחים לא פעם ולכן כדאי לבחון את הנושא הזה לעומק. נושא זה ינותח במאמר זה.

מהי הסיבה לחובת יידוע לשכת המס על חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ?

הניתוח שלנו יתבסס בעיקר על תוכן האמנות. 82 § 1 לפקודת המס. בהוראה זו ניתן לקרוא כי אנשים משפטיים, יחידות ארגוניות ללא אישיות משפטית ואנשים טבעיים המנהלים פעילות עסקית מחויבים להכין ולמסור מידע:

  1. לפי בקשה בכתב של רשות המסים - על אירועים הנובעים מהמשפט האזרחי או דיני העבודה העלולים להשפיע על התהוות חובת מס או על גובה חבות המס של אנשים או גופים שעמם נכרת החוזה;

  2. ללא זימון מרשות המסים - על חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ כמשמעותם בחוק המט"ח;

  3. בהיקף ובתנאים המפורטים בתקנות נפרדות.

ההתחייבויות הנ"ל כפופות לטופסי המס הבאים:

  1. ORD-TK - מידע על חוזים שעשויים להשפיע על הופעת חובת מס או גובה חבות המס של אנשים אחרים;

  2. ORD-U - מידע על חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ;

  3. ORD-W1 - מידע על תגמול המשולם על ידי גורם תושב חוץ לאנשים טבעיים תושבי חוץ עבור מתן שירותים (ביצוע עבודה) לתושב.

בבואנו לבחון את התקנה המוצגת, יצוין כי עסקינן בשני סוגי חובות.

הקבוצה הראשונה היא מידע הנמסר לבקשת רשות המסים. השני נוגע להסכמים שנכרתו עם תושבי חוץ. כתוצאה מכך, מידע ORD-U נמסר תמיד על ידי הגורם המחויב.

יודגש כי הוא מוגש רק על ידי גורמים המנהלים פעילות עסקית.

לבסוף, נוסיף כי פרטי ORD-U ערוכים לשנת המס ונשלחים לראש לשכת המס המוסמכת לכתובת המשרד הרשום או למקום המגורים של הגורם המכין את המידע, תוך שלושה חודשים מתום אותה שנת מס.

החובה ליידע את משרד המס על חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ כרוכה בצורך להגיש מידע ORD-U לראש לשכת המס המוסמכת לגורם המגיש.

היקף מידע ORD-U

המידע המדובר מכסה חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ. מפקודת המסים עולה כי מדובר בתושבי חוץ כמשמעותם בחוק מט"ח.

תושבי חוץ בהתאם לאמנות. סעיף 2 1 נקודה 2 לחוק מט"ח, ישנם אנשים טבעיים השוהים בחו"ל ואנשים משפטיים השוכנים בחו"ל, וכן גופים נוספים שהוקמה בחו"ל, בעלי יכולת לשאת באחריות ולרכוש זכויות מטעם עצמם. גם סניפים, נציגויות ומפעלים שהוקמו על ידי תושבים הנמצאים בחו"ל הם תושבי חוץ.

היקף המידע ORD-U מפורט יותר בתקנת שר האוצר מיום 24.12.02 בדבר פרטי מס.

סעיף 3 לתקנה הנ"ל בנושא פרטי מס מציין כי מידע על חוזים עם תושבי חוץ של ORD-U מוכן ומוגש אם:

  1. אחד הצדדים לחוזה, במישרין או בעקיפין, משתתף בניהול או בשליטה של ​​הצד השני לחוזה או שיש לו חלק בהונו המזכה אותו ב-5% לפחות מכלל זכויות ההצבעה, או

  2. גוף אחר שאינו צד להסכם משתתף בו-זמנית, במישרין או בעקיפין, בניהול או בשליטה של ​​גופים שהם צד להסכם או מחזיק במניות בהון של גופים אלה המזכה כל אחד מהם ב-5% לפחות מכלל זכויות הצבעה, או

  3. לתושב חוץ שהוא צד לחוזה יש מיזם, סניף או נציגות כמשמעותם של תקנות נפרדות בשטחה של הרפובליקה של פולין - ואם הגורם המחויב להכין ולהעביר את המידע ידע או יכול היה לדעת , בשקידה נאותה, לגבי עובדת החזקת מניות כאלה או העובדה שלתושב החוץ היה מיזם, סניף או נציגות בשטח הרפובליקה של פולין.

במקרים הנזכרים ב:

  1. נקודות 1 ו-2 - המידע כולל חוזים שנכרתו בשנת המס עם אותו תושב חוץ, וסכום החובות או סכום ההתחייבויות הנובעות מחוזים אלה עלה על שווה ערך ל-300,000 אירו;

  2. נקודה 3 - המידע כולל חוזים שבהם הערך החד-פעמי של חייבים או התחייבויות עלה על שווה ערך של 5,000 אירו.

כפי שעולה מהתקנון המוצג, החובה ליידע את משרד המסים בדבר חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ אינה חלה על כל מעשה משפטי. הכרחי לחרוג ממגבלות ערך מסוימות, שהן 300,000 אירו ו-5,000 אירו בהתאמה.

התחל תקופת ניסיון חינם של 30 יום ללא כל תנאים!

כמו כן, יש להדגיש כי המידע כולל את שווי חובות או התחייבויות הנובעים הן מחוזים שנערכו בכתב והן מחשבוניות או שטרות שהוצאו או התקבלו המאשרים את כריתת החוזה, אם שווי החובות או ההתחייבויות אינו המפורטים בו או שאינו בכתב.

יתרה מכך, התקנה מציינת כי החובה לעיל ליידע את משרד המס על חוזים שנכרתו עם תושבי חוץ אינה חלה על חוזים:

  1. נכלל בהוראות בדבר רכש ציבורי;

  2. אשראי או הלוואות שניתנו על ידי בנקים וסוכנויות ממשלתיות;

  3. מכוסה, בהתאם לתקנות נפרדות, בסודות מדינה או בנקאיים;

  4. קשור למתן מענה לצרכים הקולקטיביים של קהילות שלטון עצמי, בפרט שירותים קהילתיים.

יש לזכור כי הגופים הכורמים הסכמים עם תושבי חוץ, היקפה המפורט של חובת היידוע על עובדה זו מוסדר בתקנת שר האוצר בדבר פרטי מס. מעשה זה מתאר את ההיקף הסובייקטיבי והאובייקטיבי של מידע ORD-U.

כהערה צדדית, אנו יכולים לציין כי אי עמידה בהתחייבות לעיל עשויה להיות קשורה בסיכון של חבות עונשית פיסקלית.

כפי שעולה מתוכן האמנות. 80 § 1 לחוק העונשין הפיסקאלי, שלא ימסור את פרטי המס הנדרשים לרשות המוסמכת בתוך המועד, בניגוד לחובה, יהיה כפוף לקנס של עד 120 תעריפים יומיים. במקרה של עבירה קלה, מבצע העבירה צפוי לקנס בגין עבירה כספית (סעיף 4).