הסגר לנהגים בינלאומיים!

שינוי משותף

כשהחדשות המטרידות על נגיף הקורונה הגיעו אלינו לפני כמה שבועות, כמעט אף אחד לא ציפה שהמצב ישתנה כל כך מהר. הממשלה נקטה במספר צעדים כדי לפזר את מספר המקרים לאורך זמן. מיום ראשון, 15 במרץ, כל המגיעות לפולין חייבות לעבור הסגר חובה של 14 יום. האם יש צורך גם בהסגר לנהגים?

הסגר לנהגים

לפי המידע שהופיע באתר משרד התשתיות ב-14 במרץ, לא כל הנהגים מחויבים בהסגר. באתר המשרד ניתן לקרוא:

"[עם]אנו מאחלים כי ליזמים העוסקים בארגון הובלת סחורות בהובלת כבישים בינלאומית ידע מלא על ההוראות התקפות מיום ראשון, 15 במרץ". – אומר השר א' אדמצ'יק.

שר התשתיות, אנדז'יי אדמצ'יק, הודיע ​​כי נהגים הנוהגים ברכב מנועי בהובלת סחורות בכבישים בינלאומיים, לאחר חציית גבול המדינה, פטורים מהסגר החובה האמור בהוראת סעיף 2 ס"ק. 2 נקודה 2 לתקנה של שר הבריאות מיום 13 במרץ 2020 על ההכרזה על איום מגיפה בשטח הרפובליקה של פולין.

כללי ויתור בהסגר

בהסבר באתר המשרד קראנו כי הפטור מהסגר של 14 יום חל על הנהג:

  • הנוהג ברכב מנועי המשמש להובלת סחורה, בעוד שהנסיעה שבוצעה קשורה ישירות להובלה או הגעה בפועל לשם העמסת הסחורה הנ"ל. זה חל גם על נהג שאינו אזרח במדינה חברה באיחוד האירופי, המועסק על ידי יזם שבסיסו בשטח הרפובליקה של פולין, שיש לו תעודת נהג,
  • ביצוע הובלה בינלאומית בכבישים של סחורות במעבר דרך שטחה של הרפובליקה של פולין.

נהגים מקצועיים שחוזרים לפולין ברכב נוסעים, למשל על מנת לקבל מנוחה שבועית במדינה, אינם פטורים מהסגר חובה לאחר חציית גבול המדינה.

לא כל מי שחוצה את הגבול בגלל סגירתו בגלל COVID-19 חייב לעבור הסגר חובה של 14 יום. רק במקרה שבו נהג מקצועי מזיז את מכוניתו וחוזר לפולין למנוחה, הסגר כזה הוא חובה.