האם החזר הוצאות הנסיעה של הקבלן חייב בפרמיות?

שֵׁרוּת

מעסיקים המעסיקים עובדים על בסיס חוזה מנדט עשויים לתהות האם גם קבלנים זכאים לקצבה יומית ולהחזר הוצאות עבור נסיעות עסקים במקרה של נסיעות עסקים. בנוסף, יכולים להיות ספקות לגבי החובה לתרום להכנסות אפשריות.

ראשית יש לציין כי במקרה של חוזה מנדט, תקנות נסיעות עסקים אינן חלות. תקנון זה מתייחס רק לעובדים - כלומר, אנשים המועסקים בחוזה עבודה. אנשים המועסקים על פי חוזי משפט אזרחי אינם יוצאים לנסיעות עסקים כמשמעות חוק העבודה. בניגוד לעובדים, הם גם אינם זכאים לקצבאות סטטוטוריות.

עם זאת, אנשים המועסקים על בסיס חוזה מנדט עשויים לשאת באופן טבעי בעלויות הכרוכות בביצוע סוגים שונים של נסיעות למקומות או למדינות אחרות, לפי דרישת המעסיק. בהתאם לאמנות. 742 לחוק האזרחי, על נותן הצו להחזיר למארח את ההוצאות שהוציא לביצוע הצו, בצירוף ריבית סטטוטורית.

במקרה של חוזה מנדט, יש לקבוע את הכללים המסדירים את החזר העובד בחוזה עצמו. במידה והחוזה אינו מכיל תקנות מתאימות, יש לבצע את ההחזר בסכום הנקוב בין המנהל לבין מקבל החוזה.

עבור הקבלן, החזר הוצאות עבור נסיעת עסקים הוא גם הכנסה עבור עבודה שבוצעה על פי חוזה הממונה. לפיכך, הכנסתו של העובד לא רק תגיע, גמול מוסכם ובנוסף האמור לעיל. עלויות. בהתאם לתקנות, יש לצבור הכנסות מחוזה המנדט. סעיף 18 שניות סעיף 3 לחוק מיום 13.10.1998 על מערכת הביטוח הסוציאלי מסדיר כי הבסיס לסכום הפרשות ZUS עבור הקבלן המתוגמל בסכום הוא ההכנסה המתקבלת עבור העבודה שבוצעה על ידו על בסיס חוזה הממונה.

עם זאת, חלק מההכנסות אינן כפופות לתרומת ZUS. ההוראות המסדירות נושא זה נכללו בפקודת שר העבודה והמדיניות החברתית מיום 18.12.98 על הכללים המפורטים לקביעת הבסיס לחישוב ההפקדות לביטוחי פרישה ונכות. תקנה זו נקראת תקנה תורמת. בהתאם לסעיף 2 פסקה. 1 נקודה 15 לתקנה זו, דיאטות וחיובים אחרים בגין נסיעת עסקים של עובד אינם מהווים בסיס לחישוב דמי הביטוח - עד לסכום הקבוע בתקנת שר העבודה והמדיניות הסוציאלית מיום 29.1. 2013 על חייבים בשל עובד המועסק ביחידה ממלכתית או מקומית בתחום התקציבי לנסיעת עסקים (סעיף 167 בכתב העת לחוק).

יתרה מכך, בהתאם לסעיף 5 סעיף. 2 לתקנת התרומה, חלות ההוראות לעיל גם על קביעת בסיס שומת התרומה, למשל. אנשים המבצעים עבודה לפי חוזה מנדט.

לפיכך, על יסוד ההוראות האמורות לעיל, החזר עלויות נסיעת העסקים של הקבלן אינו חייב בתרומות. במקרה זה, הבסיס לגובה התרומות יהיה שכר הקבלן, שהוסכם קודם לכן בחוזה.